FAQ: Yapı Kredi Bankası Ne Zaman Kuruldu?

Yapı Kredi Bankası sahibi kimdir?

Yapı Kredi, sürdürülebilir ve kârlı büyümeyi destekleyen güçlü bir ortaklık yapısına sahiptir. Banka’nın %9,02 oranındaki hissesi Koç Holding A.Ş.’ye ait olup, %40,95 oranındaki hissesi, hisselerinin %100’ü Koç Grubu’na ait olan Koç Finansal Hizmetler’e (KFS) aittir.

Kazım Taşkent nereli?

Kalan %30,03 oranındaki pay ise halka açıktır. Banka’nın halka açık olan hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Banka, Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayan 835 şube ve yaklaşık 16 bin çalışanı ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Yapı Kredi Bankası Kimin 2020?

5 Şubat 2020 tarihindeki hisse devir işlemin sonucunda Koç Finansal Hizmetler Yapı Kredi ‘nin %40,95 hissesine, Koç Holding A.Ş. hisselerin %9,02’sine, UniCredit Grubu ise hisselerin %31,93’üne sahip olmuştur. Koç Grubu’nun doğrudan ve dolaylı hisseleri toplamı %9,02’lik artış ile %49,99’a yükselmiştir.

Yapı Kredi ne zaman Koç Holding?

Yapı ve Kredi Bankası Türkiye’nin ilk özel sermayeli bankası olarak 1944 yılında Kazım Taşkent tarafından kurulmuştur. 2005 yılında bağlı bulunduğu Çukurova Holding ‘in TMSF’ye olan borçları nedeniyle holding tarafından %51’lik hissesi Koç Holding bünyesindeki Koç Finansal Hizmetler’e satılmıştır. 2006 yılında Koç

Kazım Taşkent hangi partiden?

1944 yılında Doğan Sigorta ve Yapı ve Kredi Bankası’nı kurarak bu şirketlerin yönetim kurulu başkanlıklarını üstlendi. Demokrat Parti’den Manisa milletvekili olarak dokuzuncu dönemde meclise girdi.

Tomris Taşkent kimdir?

Tomris Taşkent, 1938 yılında kurulan STFA Grubu’nun ortaklarından olan Sezai Türkeş’in kızıdır. 2010’da sermaye artırımları ile birlikte STFA’nın yüzde 74.43’lük hissesi Sezai Türkeş’in kızı Tomris Taşkent ‘in olmuştu. STFA Grubu, Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya tarafından 1938 yılında kurulmuş bir inşaat şirketidir.

You might be interested:  Yapı Izomeri Nasıl Bulunur?

Yapı Kredi kaç atm var?

İhtiyaç duyduğunuz anda 4500’ü aşkın ATM ‘miz ile hizmetinizdeyiz!

Yapı Kredi istanbul’da kaç şubesi var?

Yapı Kredi İstanbul şubeleri toplamda 344 tanedir.

Yapı Kredi 75 yıl Çekilişi Ne Zaman?

Yapı Kredi 75. yıl buluşmaları başlıyor! Buluşmalarımızın ilkinde milenyum çağı ve mesleklerin dönüşümleri arasındaki ilişkiyi konuşacağız. Herkesi 23 Şubat’ta #YapıKredibomontiada’ya bekliyoruz.

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü kim?

​​​​​​Saudi National Bank’ın​ hâkim ortağı olduğu Türkiye Finans, köklü bilgi birikimi ve deneyimini, ülkemiz katılım bankacılığının geleceğine adını yazdırma kararlılığı ve vizyonuyla “gelişim refleksine” çevirme başarısını göstermiş, öncü bir kurumdur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *