FAQ: Yapı Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi erteleme var mı?

3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi başvurunuzu Yapı Kredi Mobil veya Bireysel İnternet Şubesi üzerinden hemen gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi Mobil veya İnternet Şube kanallarından kullandırım yapmak için, kampanya giriş ekranında “3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi ” kampanyası seçilmelidir.

Yapı Kredi kredi erteleme nasıl oluyor?

Yapı Kredi erteleme başvurusu yapmak için bankanın 0 850 222 0 449 numaralı hattını ya da 444 0 449 numaralı borç izleme bölümünü arayabilirsiniz. 30 günün üzerinde bir gecikme günü bulunuyorsa erteleme talebiniz işleme alınmamaktadır.

Yapı Kredi borç kapatma kredisi veriyor mu?

Borç Transfer Kredisi: Başka bankalarda bulunan kredilerinizi avantajlı faiz oranları ile Yapı Kredi ‘ye kolayca taşıyabilirsiniz. Kapama Koşullu Kredi: Bankamızdaki açık kredilerinizi kapama koşuluyla avantajlı faiz oranları ile tek bir kredi altında toplayabilirsiniz.

Yapı Kredi borç kapatma kredisi nedir?

Borç Kapatma Kredisi, finansman ürünleri kullanan tüketicilerin, kullandıkları üründen kaynaklanan borçlarını tek bir kredi altında yapılandırarak eşit taksitlerle geri ödemelerini sağlayan ihtiyaç kredisi çeşididir. Bu kredinin bir başka adı da borç transferi kredisidir.

Kredi erteleme ne zamana kadar geçerli?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, 30 Eylül 2021’e kadar kredi ödemelerindeki gecikmelere esneklik tanıyarak, gecikmeye giren krediler takip hesaplarına aktarılmadan önce 90 gün yerine 180 gün beklenilmesi uygulamasının devam edeceğini açıkladı.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Yapı Kredi Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Bankalarda 3 ay erteleme var mı?

23 Mart 2020’den önce kullandığınız Taksitli Kredilerde (İhtiyaç Kredisi, OTO, Konut) taksit ödemeleri talep edilmesi halinde 3 ay sonraya ötelenebilecektir. Öteleme sonucu vade uzatmadan kaynaklı oluşacak akdi faiz yeni ödeme planındaki taksitlere dağıtılacak olup, ayrıca Temerrüt/Gecikme Faizi alınmayacaktır.

Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır?

Kredilerinizin borçlarını yapılandırmak için KREDIERTELE boşluk T.C. kimlik numaranızı yazın ve daha sonra 4757’ye kısa mesaj atın.

Halk Bankası kredi erteleme nasıl yapılır?

Halkbank Kredi Erteleme Mobil Ya da Halkbank kredi erteleme numarası olarak da kullanabileceğiniz 0850 222 0 400 Halkbank servisini arayarak müşteri temsilcisine bağlanmadan kredi erteleme talebini oluşturabilirsiniz.

Kredi kapatma nasıl yapılır?

Çektiğiniz krediyi vadesinden önce kapatmak için bankanıza başvurmanız gerekiyor. Başvurunuzu yaptıktan sonra kalan kredi borcunuz hesaplanıyor ve bu miktarı ödemeniz halinde kredinizi erkenden kapatmış oluyorsunuz.

Borç kapatma kredisi kaç ay vadeli?

Borçlarınızı birleştirerek, aynı gün tek bir yerden kredinizi anında ödeyebilirsiniz. Kampanya kapsamında 3-36 ay arasında vadelendirme yapılmaktadır. Faiz oranları, vade süresine ve kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir.

Birleştirme kredisi nedir?

Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile mevcut ve yeni bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır.

Borç kapatma kredisini kimler kullanabilir?

Bankalar siz tüketicilere sadece ihtiyaç kredisi veya ticari kredi vermemekteler. Tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda mevcut borçlarını kapatmaları için borç kapatma kredisi de vermekteler.

Borç kapatma kredisi şartları nelerdir?

Ücret ve komisyon talep etmiyor. Uygun faiz oranlarıyla borç kapatma kredisi sağlanıyor. İşte o şartlar:

  • Devam eden yasal veya idari bir takibin olmaması isteniyor.
  • Gelirinizi resmi ve doğru bir biçimde belgelemeniz gerekiyor.
  • Konut kredileri haricinde istenilen vade tutarının 36 ayı geçmemesi bekleniyor.
You might be interested:  FAQ: Küme Yapı Ne Demek?

Bankaya kredi borcu olan tekrar kredi çekebilir mi?

Aynı anda kredi çekilebilecek banka sayısı ile ilgili yasal bir sınır yoktur. Hem kredi notunuzun hem de gelirinizin yüksek olması hâlinde aynı anda 3 ya da daha fazla bankadan kredi çekebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *