FAQ: Yapı Kredi Çalışan Hesap Ne Demek?

Yapikredi çalışan hesap alt limit nedir?

Çalışan Hesap ürününe ilişkin alt limitlerde değişikliğe gidilecek ve Çalışan Hesap ‘ın alt limiti Bireysel müşterilerimiz için 3.000 TL; Kobi, Platinum ve Özel Bankacılık müşterilerimiz için 5.000 TL olarak değiştirilecektir.

Yapı Kredi vadesiz hesap ne işe yarar?

Vadesiz Hesap Kullanmanın Faydaları Nelerdir? ATM’lerden 24 saat nakit çekebilirken alışverişlerinizde nakit taşımaya gerek kalmadan banka kartınızı kullanabilirsiniz. Faturalarınız ve kredi kartlarınız için otomatik ödeme talimatı ve kira, aidat vb. ödemeleriniz için düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz.

Çalışan vadeli hesap tanımlama nedir?

Yapı Kredi çalışan vadeli hesap, eski çalışan hesap yerine getirilen bir vadeli mevduat hesabı türü. Çalışan vadeli hesapta gece faiz hazanın, gündüz vadesiz gibi harcayın. Böylece günlük veya gecelik faiz getirisi olan hesaplarda mevduatlarını tutarak getiri elde edebilirler.

Yapı Kredi vadeli hesap nedir?

Tasarruflarınızı aylık vadelerde liste mevduat faiz oranları ile değerlendirebileceğiniz vadeli mevduat tipidir. Size özel avantajlı faiz oranlarımızı Yapı Kredi Mobil ya da İnternet Şubesi’nden görebilirsiniz.

Alt limit ne demek?

Bir şeyin nicelik bakımından inebileceği veya erişebileceği en alt ve en üst sınır, yer.

You might be interested:  Dap Yapı Ziya Yılmaz Kim?

Havuz hesap alt limit nedir?

Gün içerisinde Bankomat hesap bakiyeniz 12.500 TL’nin altına düştüğünde sistem otomatik olarak fonunuzu/dövizinizi bozarak bakiyenizi 12.500 TL’ye tamamlar. Böylece, nakit ihtiyaçlarınız için fon bozmanız gerekmez ve vaktiniz size kalır.

Vadesiz hesap ücretli mi?

Bankalar vadesiz hesap açmak için bir ücret talep etmezler ancak vadesiz hesaplara sağladıkları hizmetler karşılığında yıllık hesap işletim ücreti adı altında bir ücret talep ederler. Bu ücret otomatik olarak yılda bir veya altı ayda bir kez hesap bakiyesinden alınır.

Vadesiz hesap nedir ne işe yarar?

Vadesiz hesap belirsiz süreli ve para çekme ve yatırma amacına hizmet eden bir banka hesap türüdür. Bankalarda bireysel veya kurumsal alanda vadesiz hesaplar açılabilmektedir. Bunun yanında altın ve döviz cinsinden de varlıkların saklanmasına yönelik olarak farklı türlerde vadesiz hesaplar açılabilmektedir.

Yapı Kredi çalışan hesap nasıl çalışır?

Çalışan Vadeli Hesap ile nakit yönetiminiz artık çok kolay! Çalışan Vadeli Hesap, hesabınızdaki parayı sizin adınıza gecelik mevduat faiziyle değerlendirir. Dilediğiniz zaman hesabınıza para ekleme/çıkarma yapabilirsiniz. Çalışan Vadeli Hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Vadeli hesaptan havale yapılır mı?

Şubeler ve ATM’lerden vadeli hesaba para yatırılabilir. İnternet ve mobil bankacılık kanalları üzerinden vadeli hesaba para yatırma işlemi yapılabilir. Aynı bankadaki vadesiz hesaptan vadeli mevduat hesaba transfer yapabilir. Farklı bankalardaki hesaplardan da havale ve EFT ile para transferi yapılabilir.

Resmi Tatilde faiz işler mi?

Hafta sonlarında ve resmi tatillerde Günlük Kazandıran Hesaba faiz tahakkuku gerçekleştirilmez; faiz tahakkuku tatil sonrası ilk iş günü, valör uygulaması da dikkate alınarak tatilin son gününde tahakkuk saatindeki bakiye üzerinden yapılır.

Vadeli hesap kapatılırsa ne olur?

Vadeli mevduat hesapları ile ilgili en sık sorulan soru ise vade süresi dolmadan hesaptan para çekilip çekilemeyeceği. Vadeli hesabınızın vadesi dolmadan para çekmeniz mümkün fakat paranız aynı meblağda işletilemeyeceği için vade anlaşması bozulmuş olur ve faiz getirisi elde edemezsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Yapı Ne Demek?

Ziraat Bankası kazandiran vadeli hesap nedir?

Vefalı Müşterilerimize Artarak Kazandıran Hesap: Vefalı Hesap. Vefalı Hesap artan faiz oranları ile daha fazla kazandırıp, aynı zamanda ihtiyacınız olduğunda para çekebileceğiniz vadeli mevduat hesabıdır.

Yapı Kredi vadesiz hesap ücretli mi?

Bankamız uygulaması çerçevesinde, 6 aylık dönemlerde Türk Lirası (TL) ve Yabancı Para (YP) vadesiz mevduat hesaplarından hesap sayısına bağlı olmaksızın müşteri bazında tek bir Hesap İşletim Ücreti tahsilatı yapılmaktadır. Birden fazla TL ve YP vadesiz mevduat hesabı olması durumunda, tek bir ücret tahsil edilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *