FAQ: Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl?

Yapı Kredi havale nasıl yapılır?

FAST ile Para Transferi Nasıl Yapılır?

  1. Yapı Kredi Mobil’e giriş yaptıktan sonra Para Transferleri > Başka Hesaba Havale /EFT adımlarını izleyerek ya da,
  2. Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yaptıktan sonra Para Transferleri > Hesaba EFT sekmesinden FAST kriterine uygun gerekli bilgileri girerek gerçekleştirebilirsiniz.

Cepten cebe havale nasıl yapılır?

Alıcının, cebe havale sonucu gelen parayı çekebilmesi için; gönderenin cep telefonu numarası, kendi cep telefonu numarası, kendi kimlik numarasını, gönderilen paranın tam olarak tutar bilgisini ve kendisine iletilen tek kullanımlık şifre bilgisini ATM’e girmesi gerekmektedir.

Cebe para gönderme nasıl çekilir?

Alıcı, herhangi bir VakıfBank ATM’sinin Kartsız İşlemler Menüsünden aşağıdaki bilgileri girerek kendisine gönderilen parayı kolayca çekebilir:

  1. Alıcının Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası,
  2. Alıcının Cep telefonu numarası
  3. Gönderen kişinin cep telefon numarası
  4. Alıcının Cep telefonuna gelen şifre.
  5. Gönderilen tutar bilgisi.

CepBank 24 saat içinde çekilmezse ne olur?

Gönderilen para, alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmezse ya da 3 kere üst üste yanlış tutar veya referans numarası girilerek çekilmeye çalışılırsa, gönderdiğiniz tutar işlem ücreti ile birlikte hesabınıza iade edilir.

You might be interested:  FAQ: Yapı Kooperatifleri Nasıl Kurulur?

Yapı Kredi mobilden para transferi nasıl yapılır?

Cebe Havale ile para transferi yapmak için tek yapmanız gereken İnternet/ Mobil Şube’ye girip Para Transferleri -> Cebe Havale Menüsü’nde para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı girmektir.

Cep no ile havale nedir?

Cebe havale, kişilerin banka hesabı olmamasına rağmen para gönderimi yapılabilen bir yöntemdir. Pek çok kişi telefon numarası aracılığıyla kişilere para gönderimi yapabiliyor. Cebe Havale Nedir? Cep telefonuna gönderilen ödemeyle birlikte, para gönderilen kişilerin telefonuna bir mesaj kodu gidiyor.

Denizbank Cep bank nasıl yapılır?

CepParam SMS üzerinden dilediğiniz kişiye 7/24 para gönderebilirsiniz. CepParam SMS üzerinden para göndermek için “CEPPARAM GONDER [PIN] [Tutar] [Alıcı GSM No]” bilgilerini yazarak 3280’e gönderebilirsiniz. * CepParam SMS ile tek seferde 490 TL, günlük ise 1000 TL ye kadar para gönderebilirsiniz.

Havale yapınca hangi bilgiler görünür?

IBAN veya hesap numarasıyla genel olarak “para transferi” kısmında yer alan havale seçeneği üzerinden yapılır. Havalede IBAN veya hesap numarası girildikten sonra kişinin adı, soyadı veya sadece baş harfleri işlemin teyit edilmesi için gösterilir.

Telefonda para transferi nasıl yapılır?

Para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ya da Paracard/Bonus Kontör numarasını yazıp bir boşluk bırakın, 1 TL ve katları olmak üzere göndermek istediğiniz tutarı yazarak tekrar boşluk bırakın, CepBank şifrenizi ekleyerek cep telefonunuzdan 3333’e kısa mesaj (SMS) olarak yollayın.

Cebe para gönderme nasıl yapılır Vakıfbank?

Vakıfbank CepBank ( Cebe Havale) Yapma

  1. Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığına girilir,
  2. Para Gönderme ⇒ Cebe Para Gönder menüsüne girilir,
  3. Alıcının TC kimlik numarasını, alıcının cep telefonu numarası ve gönderilecek olan tutar girilerek cebe havale işlemi gerçekleştirilebilir.
You might be interested:  FAQ: Yapı Kredi Sms Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Cebe Havale ne zaman gelir?

Yaklaşık 3 dakika içinde yapılan bu işlem için cep telefonuna mesaj gelmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay mesaj parayı gönderdiğiniz kişinin telefon numarasına gidecektir.

Isme havale çekilmezse ne olur?

Cebe Havale tutarı alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmezse işleminiz otomatik olarak iptal edilir ve gönderdiğiniz tutar 3 saat içinde Vadesiz TL hesabınıza iade edilir.Hesaptan cebe havale işlemlerinde işlem ücreti iade edilmemektedir.

Isme havale Atm’den çekilir mi?

Kimlik numarası ile size gönderilen parayı almak oldukça kolay. Cep numaranızla TC kimlik numaranızı kullanarak para çekebilirsiniz. Öneğin biri sizin cep telefon numaranıza havale yapmışsa bankanın ATM veya şubesinden cebe havale işlemini seçerek hem telefon numaranızı hem de TC numaranızı girmeniz gerekmektedir.

Garanti Cep Bank nasıl iptal edilir?

Ayrıca işleminizi Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 0 333’ü arayarak da iptal edebilirsiniz. NOT: Cebe havale işlemlerinde para karşı taraf tarafından çekilmediği sürece iptal edilebilir. Karşı taraf parayı çektikten sonra yapılabilecek bir işlem yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *