FAQ: Yapı Kredi Elektrik Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi su fatura ödeme nasıl yapılır?

Faturalarınızı Yapı Kredi Mobil ve Bireysel İnternet Şubesi ‘nden Ödemeler > Fatura Ödemeleri adımlarını izleyerek, vadesiz hesaplarınızı ya da kredi kartınızı kullanarak ödeyebilirsiniz. Dilerseniz Otomatik Ödeme Talimatlarım menüsünden Otomatik Ödeme Talimatı da oluşturabilirsiniz.

Elektrik faturası Otomatik ödeme Nasıl Yapılır?

​ Otomatik Ödeme Talimatı vererek elektrik, doğalgaz ve su faturalarınızın hesabınızdan veya kredi kartınızdan son ödeme tarihinde otomatik tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz. Bankamız şubelerinden, İnternet Şubesi’nden veya 444 00 00 – 0850 220 00 00 Çağrı Merkezi’ni arayarak Otomatik Ödeme Talimatı verebilirsiniz.

Internetten su faturası ödeme nasıl yapılır?

Ekranda talep edilen bilgileri ilgili yerlere girerek İnternet Bankacılığı sistemine giriş yapın. Soldaki menüden “ Ödemeler > Fatura > Anında Fatura Ödeme ” adımlarını takip edin. “Kurum Tipi” bölümünde “ Su ” seçeneğini işaretleyin. “Kurum Adı” bölümünde hizmet aldığınız kurumu işaretleyin.

Elektrik faturası ödeme nasıl olacak?

Tüketiciler elektrik faturalarını ödeyebilmek için elektrik tedarikçisinin anlaşmalı olduğu bir bankaya otomatik ödeme talimatı verebilmektedir. Bu sayede her ay faturaları otomatik olarak ödenir. Otomatik ödeme talimatı verirken abone/müşteri/tesisat numaranız dikkate alınarak işlemleriniz gerçekleştirilir.

You might be interested:  Soru: Türkçe Yapı Bakımından Hangi Dil Ailesindendir?

Ziraat Mobil su Fatura ödeme Nasıl Yapılır?

Ziraat Mobil Su Faturası Ödeme

  1. Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Menü’ye tıklayın sonra Ödemeler → Fatura Ödeme → Su adımlarını takip edin.
  3. Bulunduğunuz İli / Su Firmasını seçerek devam edin.
  4. Abone No bölümüne faturanızda yer alan abone numaranızı girin.

Su faturası öderken mukavele no nasıl yazılır?

Faturanızın üzerinde bulunan “ MUKAVELE NO ” sizin İSKİ abone numaranızdır. Rakamlardan oluşan ilk 8 hane İSKİ abone numaranızı oluşturur. Aşağıda bulunan örnek İSKİ su faturasının abone Numarası 12345678’dir. “-“ sonra gelen rakamın bir önemi yoktur.

Faturaları otomatik ödeme nasıl yapılır?

Otomatik ödemeler bir banka hesabı veya kredi kartı ile yapılır. Hesabınız üzerinden otomatik ödeme talimatı vermeniz için İnternet Şubesi veya İşCep üzerinden Ödemeler menüsüne gitmeniz ve Fatura bölümünde Ödeme Talimatı Verme seçeneğini tercih etmeniz gerekir.

Otomatik ödeme Talimatlarımı nasıl öğrenebilirim?

Ana menüde en alttaki alanda bulunan “İşlem Merkezi” kategorisinin üzerine tıklayın. Açılan ekranda “Faturalarım” seçeneğine tıklayın. Önünüze gelen ekranda, sol menüden ” Otomatik Ödeme Talimatı” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada ödeme talimatlarınızı görebilirsiniz.

Otomatik ödeme faturayı ne zaman öder?

Bir bankaya, hangi kurum olduğu fark etmeksizin otomatik ödeme talimatı verirseniz, bu faturalar son ödeme tarihinden 1 gün önce veya son ödeme tarihinin geldiği gün ödenir. Otomatik ödeme talimatlarında mükerrer ödeme olmamasına dikkat etmelisiniz.

Su faturasını nereden ödeyebilirim?

Su faturası, yetkili fatura ödeme merkezlerinden, PTT’den ödenebiliyor.

PTT su faturası nasıl ödenir?

Su Tahsilatı ve Satışı Ayrıca, Pttmatik cihazları ile posta çeki hesap sahibi müşterilerimizce İPÇ sisteminden PTT işyerlerine uğramadan da ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yapmak için faturanız veya abone numaranız ile işyerlerimize gelmeniz yeterlidir.

You might be interested:  Sık sorulan: Yapı Kredi Kredi Notumu Nasıl Öğrenilir?

Su faturası borcu nasıl öğrenilir?

– İSKİ su faturası borcunuzu internet üzerinden öğrenmek için esube.iski.gov.tr adresini tıklayın. – Karşınıza çıkan sayfadan abonelik durumunuza göre bireysel veya kurumsal seçeneğine tıklayın. Bireysel abone iseniz TC kimlik numaranızı, kurumsal abone iseniz kurum kodunuzu girin.

Kredi kartıyla elektrik faturası nasıl ödenir?

Bu amaçla yapılması gereken işlem, tüketicinin TC kimlik numarası ile elektrik faturası üzerinde bulunan abone numarasının sisteme girilmesi ve borç sorgulama işleminin yapılmasıdır. Daha sonra borcun ödenmesi için kredi kartı bilgilerinin sisteme girişi yapılır ve ödeme işlemi tamamlanır.

Internetten elektrik faturası ödenir mi?

İnternetten elektrik faturası ödenir mi? TEDAŞ’ın resmi internet sayfasında yer alan bilgilere göre, internet ortamında fatura ödemesi ancak anlaşmalı olan bankalarda hesabın olması halinde geçmişe dönük borçlar da dâhil olmak üzere ilgili bankanın web sitesinden gerçekleştirilebiliyor.

Fatura olmadan elektrik faturası nasıl ödenir?

Tedarikçinizin belirlediği fatura arkasında ya da internet sitesinde bulunan anlaşmalı banka şubeleri, ATM’leri, online bankacılık hizmetleri ve ödeme vezneleri gibi ödeme noktaları aracılığıyla eğer bu bilgileri biliyorsanız ya da eski faturanıza sahipsiniz kolaylıkla ödeme yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *