Hızlı Cevap: Yapı Kredi Bankası Ogs Nasıl Alınır?

OGS hangi banka veriyor?

OGS Hizmeti Veren Bankalar

  • Garanti BBVA.
  • Ziraat Bankası
  • Denizbank.
  • Vakıfbank.
  • İş Bankası

OGS cihazı nereden alınır?

OGS HANGİ BANKALARDAN ALINIR, OGS ÜCRETİ NEDİR? OGS yani Otomatik Geçiş Sistemi, başta PTT olmak üzere anlaşmalı bankalardan satın alınabilir. Bu bankalar; Ziraat Bankası, Vakıf Bank, İş Bankası, Deniz Bank ve Garanti Bankasıdır. OGS alımı için başvurduğunuz bankadan bir OGS cihazı almanız gerekir.

OGS fiyatı ne kadar?

OGS ve HGS ürün ücreti ne kadardır? Bankamızda satışa sunulan OGS cihazını 120 TL, HGS etiketini 50 TL, HGS kartını ise 100 TL karşılığında alabilirsiniz.

Yapı Kredi HGS etiketi nereden alınır?

Ayrıca Mobil Bankacılık ve Yapı Kredi İnternet Şubesi’nde Başvurular – HGS Başvuruları adımından, Müşteri İletişim Merkezi’nden 6-5 tuşlaması ile ya da cep telefonunuzdan HGS yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı 4454’e SMS göndererek Yapı Kredi HGS başvurusunda bulunabilir, HGS etiketinizin adresinize ücretsiz

OGS nasıl alınır PTT?

PTT şubesinde görevlilere HGS çıkartacağınızı söylemeniz yeterlidir. Size verilen formu doldurup HGS’nizi kolayca alabilirsiniz. OGS çıkarmak için de yanınızda ruhsatınız bulunmalıdır. Ancak PTT şubesi yerine bankaya gitmeniz gerekir.

You might be interested:  Soru: Eft Ne Zaman Hesaba Geçer Yapı Kredi?

OGS ve HGS olmadan nasıl geçilir?

OGS / HGS etiketiniz yoksa; girişte NAKİT gişelerinden giriş yaparak, çıkışta mutlaka NAKİT gişesine giderek işleminizi sonuçlandırmanız gerekmektedir.

OGS nasıl takılır?

Atermik cam bulundurmayan araçlarda, OGS cihazı veya HGS etiketi camı yatayda ortalayarak; Ayna ön cama monteli ise, dikiz aynasının montaj ayağının 5 cm aşağısına denk gelecek şekilde yapıştırılmalıdır. Ayna tavana monteli ise, camın üst başlangıç noktasının 5 – 10 cm aşağısına denk gelecek şekilde yapıştırılmalıdır.

OGS cihazı okumadı ne yapmalıyım?

OGS çıkış gişesinde cihazınızın okunamadığı ve kaçak geçiş uyarısı ile karşılaştığınız durumlarda, sistem araç plakanızı görüntülemektedir. Bu nedenle araç plakanızı en kısa sürede bankaya başvuruda bulunarak düzelttirmeniz gerekmektedir. Aksi durumda cezalı geçiş ücretlerine maruz kalabilirsiniz!

OGS almak için ne gerekiyor?

Bireysel başvuru için; araç ruhsatı ve kimlik belgenizi getirmeniz yeterlidir. Tüzel Kişiler için; araç ruhsatı, yetki belgesi, imza sirküleri gerekmektedir. Kiralık araç için OGS etiketi satın almak istiyorsanız, aracı kiralayan ya da kiraya veren taraflar arasında yapılan kira sözleşmesini getirmeniz gerekmektedir.

OGS ile HGS arasında ne fark var?

Peki, OGS ve HGS arasındaki farklar nelerdir? OGS ‘nin açılımı Otomatik Geçiş Sistemi’dir ve araç içine yerleştirilen elektronik bir cihaz sayesinde köprü ve otoyollardan duraksamadan geçmeyi sağlar. HGS, açılımı Hızlı Geçiş Sistemi olan yeni sistemdir.

OGS hesap bakiyemi nasıl öğrenebilirim?

4747 OGS Etiketi Bakiye Sorgulama Bakiye sorgulama işlemini aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz. 4747’ye OGSBAK bir boşluk PLAKA NUMARANIZ (arada boşluk bırakmayacak şekilde)’ı gönderdiğinizde güncel OGS bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

OGS cezası nedir?

Köprü ve otoyollardan (otobandan) kaçak geçiş cezası nedir, ne kadardır? OGS ve HGS gişelerinden kaçak geçen kişilere geçişten kaynaklanan ücretin tam 11 katı ceza uygulanmaktadır. Yani 10 TL geçiş ücreti olan bir köprüden kaçak geçerseniz 110 TL ceza ödemek durumunda kalabilirsiniz.

You might be interested:  Soru: Toplam Yapı Alanı Nasıl Hesaplanır?

Yapi Kredi HGS veriyor mu?

SMS Aracılığıyla HGS Başvurusu HGS yazıp T.C. Kimlik Numaranızı 4454’e SMS ile göndererek HGS başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi ‘den HGS ‘nizi alabilmek için Yapı Kredi hesabınız ya da kredi kartınız olması yeterlidir. Başvuru sırasında gerekli olan bilgiler için ruhsatınızı yanınızda bulundurmanızı unutmayın.

Yapı Kredi HGS satıyor mu?

Anlaşmalı bankaların arasında yer alan YAPI KREDİ Bankası şubelerinden HGS satın alabilmek için araç bilgilerinin yanında bankaya ait banka hesabınız veya kredi kartınız bulunması gerekmektedir. Bu şartları sağladığınız takdirde HGS ürününüzü YAPI KREDİ Bankası şubelerinden alabilirsiniz.

HGS yi hangi banka ücretsiz veriyor?

HGS ‘ yi hangi banka ücretsiz veriyor diye merak ediyorsanız şimdilik sadece Garanti ve İş bankasının bunu sağladığınız söyleyebiliriz. Garanti bankasından ücretsiz HGS almak için hesabınız olması yeterlidir. İnternet bankacılığı konusunda gelişmiş banka olan Garanti internet üzerinden de başvuru imkânı sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *