Hızlı Cevap: Yapı Kredi Eft Iptali Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Mobil EFT iptali nasıl yapılır?

Öncelikle Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri olan 444 0 444 numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcisine durumu izah etmelisiniz. Müşteri temsilcisi göndermiş olduğunuz EFT ‘yi sistemden kontrol eder eğer para hala Yapı Kredi Bankası bünyesindeyse hiçbir sıkıntı olmadan paranız iade edilir.

Yapı Kredi aylık ödeme planı iptali nasıl yapılır?

Size en yakın şubemizde Bireysel Müşteri Temsilcisiyle görüşerek ya da Sınırsız Bankacılık üyesiyseniz Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi ya da Yapı Kredi Internet Bankacılığını kullanarak, vereceğiniz tek bir talimatla Düzenli Ödeme sistemiyle ilgili her türlü başvuru, değişiklik ve iptal işlemini yapabilirsiniz.

Yapı Kredi başka bankaya EFT nasıl yapılır?

FAST ile Para Transferi Nasıl Yapılır?

  1. Yapı Kredi Mobil’e giriş yaptıktan sonra Para Transferleri > Başka Hesaba Havale/ EFT adımlarını izleyerek ya da,
  2. Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yaptıktan sonra Para Transferleri > Hesaba EFT sekmesinden FAST kriterine uygun gerekli bilgileri girerek gerçekleştirebilirsiniz.

Giden EFT nasıl iptal edilir?

EFT iptal etme işlemi:

  1. Müşteri hizmetlerini arayarak EFT ‘yi iptal edebilirsiniz.
  2. Banka şubesine giderek iptal edebilirsiniz.
  3. İnternet bankacılığına giriş yaparak para transferi – bekleyen işlemler sayfasından iptal edebilirsiniz.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Yapı Denetim Ücretini Kim Öder?

Yapı Kredi internet bankacılığı EFT nasıl yapılır?

İnternet şubesinde EFT işlemi nasıl yapılır? Para Transferleri/ EFT menüsü altındaki işlemlerden birini seçtikten sonra istenilen bilgileri girerek EFT işleminizi tamamlayabilirsiniz. EFT işlemleri, iş günlerinde 09.00 – 17.20 saatleri arasında yapılabilmektedir.

Yapı Kredi hafta sonu havale yapılır mı?

7 gün 24 saat Cebe Havale yapılabilir. Cebe Havale ile gönderilen tutarın, alıcı tarafından 24 saat içerisinde çekilmesi gerekmektedir.

Düzenli EFT nedir?

Düzenli periyotlarla (kira, apartman aidatı) ya da değişken periyotlarla (harçlık ödemesi, bağış ödemesi) yapacağınız para transferlerinin otomatik olarak hesabınızdan ya da kredi kartınızdan çekilmesini sağlar. Ödeme tarihi ve tutarı önceden belirlenebilir. Ödeme tarihi geldiğinde işlem otomatik gerçekleşir.

Yapı Kredi Elektrik Fatura ödeme Nasıl Yapılır?

Faturalarınızı Yapı Kredi Mobil ve Bireysel İnternet Şubesi’nden Ödemeler > Fatura Ödemeleri adımlarını izleyerek, vadesiz hesaplarınızı ya da kredi kartınızı kullanarak ödeyebilirsiniz. Dilerseniz Otomatik Ödeme Talimatlarım menüsünden Otomatik Ödeme Talimatı da oluşturabilirsiniz.

Türk Telekom otomatik fatura ödeme iptali nasıl yapılır?

Çağrı merkezimizi arayarak ya da MOBILODEME IPTAL yazıp 5555’e kısa mesaj atarak hattınızı mobil ödemeye kapattırabilirsiniz.

Yapı Kredi Garanti EFT ne zaman hesaba geçer?

Yapı Kredi Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer Yapı Kredi Bankası EFT Süresi diğer bankalarla aynıdır. İşlem bitiminden itibaren 5 – 10 dakika içerisinde para transferiniz gerçekleştirilmiş olur.

Yapı Kredi bekleyen EFT ne zaman hesaba geçer?

Yapı Kredi Bankası hesabınızdan yaptığınız EFT işlemleri mesai günü içerisindeyse ve yukarıda belirtilen saatler içerisinde yapılıyorsa karşı banka hesabına geçmesi 5 ila 30 dakika arasında olacaktır.

Iptal giden Fast eft nedir?

FAST Sisteminde katılımcılar arası uçtan uca bir para transferi işleminin ortalama 2-3 saniyede tamamlanması hedeflenirken en fazla 25 saniye içerisinde tamamlanmayan işlemler iptal edilecek.

You might be interested:  Sık sorulan: Sur Yapı Antalya Nerede?

Hesaba giden eft geri alınabilir mi?

Eğer Eft işleminde girilen bilgiler doğru ama gönderilen kişi yanlış ise; bu durumda hatayı farkettiğiniz anda banka ile iletişime geçmelisiniz. Eğer para diğer kişinin hesabına henüz gitmediyse; banka gerekli işlemleri yaparak iadeyi gerçekleştirecektir.

Başka hesaba yapılan eft geri alınabilir mi?

EFT ‘nin Hesaba Geçmesi Çekilemez. Çünkü karşı hesaba geçmiştir ve karşı hesabın onayı olmadan bu paranın geri alınması söz konusu olmayacaktır. Bu paranın alımının tek yolu vardır. O da hesap sahibine ulaşmak ve paranın sizin sebepleriniz nedeniyle iadesini istemektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *