Okuyucular soruyor: Yapı Kredi Vadesiz Hesap Işletim Ücreti Ne Kadar?

Yapı Kredi vadesiz hesap işletim ücreti var mı?

Bankamız uygulaması çerçevesinde, 6 aylık dönemlerde Türk Lirası (TL) ve Yabancı Para (YP) vadesiz mevduat hesaplarından hesap sayısına bağlı olmaksızın müşteri bazında tek bir Hesap İşletim Ücreti tahsilatı yapılmaktadır. Birden fazla TL ve YP vadesiz mevduat hesabı olması durumunda, tek bir ücret tahsil edilmektedir.

Vadesiz hesaptan hesap işletim ücreti alınıyor mu?

Bazı vadesiz mevduat hesaplarından hesap işletim ücreti alınmaz. Bunlar; Maaş anlaşması kapsamında banka müşterilerinin maaşlarının yattığı vadesiz hesaplar. Bazı bankalar için öğrenci olan, 25 yaşında ve daha küçük müşterilere ait olan hesaplar.

Döviz hesap işletim ücreti ne kadar?

2020 yılından itibaren çoğu banka hesap işletim ücreti almıyor. Yalnızca döviz alımlarında %0,2 oranında bir vergi ödemeniz bekleniyor. Bu sebeple döviz hesaplarında birikim yapmak neredeyse ücretsiz diyebiliriz.

Hesap işletim ücreti alınıyor mu?

Bankaların ‘ hesap işletim ücreti ‘ ile ilgili Danıştay 10. Dairesi’nden kritik bir karar çıktı. Daire, bankaların müşterilerinden aldığı ‘ hesap işletim ücretini ‘ almaya devam edebileceğine hükmetti. Danıştay kararında, söz konusu ücretin alınmasında ‘hukuka aykırılık yok’ denildi.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Yapı Kredi Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanılır?

Halk Bankası hesap işletim ücreti alıyor mu?

Halkbank yıllık hesap işletim ücreti müşteri hesaplarından aylık olarak tahsil edilmektedir. Bankanın tüzel kişi müşteri hesaplarından ise Halkbank hesap işletim ücreti tahsilat döneminde her para birimi ve hesap için ayrı ayrı kesinti yapılmaktadır.

Yapı Kredi Fast ücretli mi?

Yapı Kredi FAST işlemlerine resmi olarak uygulanacak olan işlem ücreti banka tarafından 1,14 TL olarak açıklanmıştır.

Vadesiz hesapta para kesilir mi?

Bankalar vadesiz hesap açmak için bir ücret talep etmezler ancak vadesiz hesaplara sağladıkları hizmetler karşılığında yıllık hesap işletim ücreti adı altında bir ücret talep ederler. Bu ücret otomatik olarak yılda bir veya altı ayda bir kez hesap bakiyesinden alınır.

Ziraat Bankası hesap işletim ücreti alıyor mu?

Ziraat Bankası için vadesiz mevduat hesaplarında tutulan miktar önemlidir. Bu nedenle vadesiz hesabında 800 TL ve üzeri mevduat bulunan müşterilerden hesap işletim ücreti talep etmez. Üstelik bu avantaj sadece TL hesapları için değil YP hesaplarında da geçerlidir.

Banka hesap işletim ücreti nedir?

Hesap İşletim Ücreti nedir? Hesap İşletim Ücreti (H.İ. Ü.) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarıdır.

Kullanılmayan hesaptan hesap işletim ücreti alınır mı?

Bankalardaki kullanılmayan hesaplarını kapatmayan müşterilerinden ise hesap işletim ücreti kesecek. Bu ücret bankadan bankaya değişse de aylık 3 TL’den başlıyor. Ancak uzun süre kapatılmayan hesaplarda hem faiz hem de haciz riski bulunuyor.

Vakıfbank hesap işletim ücreti alıyor mu?

Vakıflar Bankası nezdinde bulunan tüm vadesiz TL, vadesiz Euro ve Dolar hesaplarından hesap işletim ücreti alınabilmektedir. Vakıfbank hesap işletim ücreti tahsilat dönemi aylık olarak belirlendiği için hesap açılışınızın ardından her ay periyodik olarak bu tutar alınmaktadır.

You might be interested:  Sık sorulan: Yapı Kullanma Izin Belgesi Harcını Kim Öder?

Dolar hesabından vergi alınıyor mu?

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre altın, dolar, euro alımında uygulanan yüzde 1’lik vergi binde 2’ye çekildi. Alınan karara göre altın, dolar, euro alımı işlemlerinde uygulanan yüzde 1’lik vergi binde 2’ye çekildi.

Iş bankası hesap kartı ücreti var mı?

2015 yılı ilk 6 aylık dönem ücretleri, 2015 Haziran ayından itibaren, 03 Ekim 2014 tarih ve 29138 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan “FİNANSAL TÜKETİCİLERDEN ALINACAK ÜCRETLERE İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK” hükümleri de dikkate alınarak tahsil edilmeye başlanmış olup, bu tarihten itibaren bireysel Hesap

Garanti hesap işletim ücreti kalktı mı?

Hesap İşletim Ücreti yönünden yürütmenin durdurulmasına oy birliği ile karar vermiştir. Dolayısıyla Danıştay tarafından yürütmenin durdurulması kararı kapsamında finansal tüketicilerden yurt içi şubelerde hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *