Okuyucular soruyor: Yapı Kredi’den Ptt’ye Havale Nasıl Yapılır?

PTT Bank havale nasıl yapılır?

Bankadan PTT hesabına nasıl para gönderilir?

  1. Öncelikle bankanın mobil sistemine girilmelidir.
  2. Menü üzerinden para transferi seçeneği seçilmelidir.
  3. Açılan sayfa üzerinden gerekli alanlar doldurulmalıdır. IBAN, banka ismi gibi bilgiler doğru yazılmalıdır.
  4. Daha sonra transfer seçeneği olarak EFT seçilmelidir.

PTT hesap numarasına EFT yapılır mı?

EFT hizmetiyle artık PTT ‘den diğer bankaların IBAN, hesap veya kredi kartı numaralarına, diğer bankalardan ise PTTBank hesap numarasına, IBAN veya kart numarasına aracısız para transfer işlemi yapılabiliyor.

PTT havale ile gönderilen para kaç gün içinde alınmalı?

MADDE 11 – (1) Hak sahiplerine ödenmek üzere bekletilen havaleler ödeme yerlerince geliş tarihinden itibaren bir ay, postrestant işaretli havalelerde geliş tarihinden itibaren iki ay süre ile alıcının başvurması için bekletilir.

Bir kişiye para nasıl gönderilir?

Havale, aynı banka içerisindeki bir hesaptan yine aynı bankadaki farklı bir hesaba paranın transfer edilme işlemidir. Havaleyi para transfer edilecek kişinin IBAN veya hesap numarasıyla internet bankacılığı, ATM, şube veya telefon bankacılığı üzerinden yapmak mümkündür.

PTT’den yapılan EFT ne zaman hesaba geçer?

PTT EFT Para Transfer Saatleri Hafta içi 08:30-17:00 saatleri arasında yapacağınız PTT EFT işlemleri aynı gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.

You might be interested:  Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanırım?

PTT adıma para var mı?

Bunun için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir. Zaten menüden hangi seçeneği seçmeniz gerektiği size telefon ile anons ediliyor. Ayrıca PTT ‘nin web sitesindeki online işlemler kısmını kullanarak da PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

PTT IBAN No nasil öğrenilir?

PTT IBAN Numarası Öğrenme PTT kart sahiplerinin İBAN numaralarını öğrenmek için 2 yöntem bulunmaktadır. İlk yöntem 444 1 788’i arayıp müşteri hizmetlerinden bilgi almaktır. Diğer yöntem ise size en yakın PTT şubesine gidere şube personelleri aracılığı ile öğrenmektir.

PTT’ye gelen para Atm’den çekilir mi?

Çipli yeni TC kimlik kartlarıyla PTT ATM ‘lerinden para çekme dönemi başladı. Bugünden itibaren PTT ‘de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar kimliklerini ATM ‘ ye okutarak kendisine yatan parayı çekebiliyor. Kart şifresi olarak kimlik çıkartılırken nüfus müdürlüklerinden verilen PIN şifresi giriliyor.

Yapı Kredi Mobil den havale nasıl yapılır?

Cebe Havale ile para transferi yapmak için tek yapmanız gereken İnternet/ Mobil Şube’ye girip Para Transferleri -> Cebe Havale Menüsü’nde para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı girmektir.

EFT nin hesaba geçmesi ne kadar sürer?

Yapılan Eft işlemleri, bankaların yoğunluğuna göre değişiklik gösterebiliyor. Ortalama olarak yapılan Eft işlemleri 10 ile 15 dakika arasında tamamlanabiliyor. EFT ‘nin Ortalama Süresi Ne Kadar? Eft ile gönderilen tüm para gönderme işlemleri, 10 ile 15 dakika arasında tamamlanıyor.

Isme havale çekilmezse ne olur?

Cebe Havale tutarı alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmezse işleminiz otomatik olarak iptal edilir ve gönderdiğiniz tutar 3 saat içinde Vadesiz TL hesabınıza iade edilir.Hesaptan cebe havale işlemlerinde işlem ücreti iade edilmemektedir.

You might be interested:  Soru: Kemiğin Boyuna Uzamasını Hangi Yapı Sağlar?

Western Unionla gönderilen para kaç gün içinde alınmalı?

İADE – İşlem tarihinden itibaren 45 gün içerisinde alıcıya ödeme yapılmamışsa, göndericinin yazılı talebi karşılığında para transferinin sadece anapara miktarı (ödemenin yapıldığı zaman geçerli olan ve burada belirtilen geçerli döviz kuru üzerinden) göndericiye iade edilebilir.

Postaneye param yatmış mı nasıl öğrenebilirim?

PTT hesabınızda para olup olmadığını T.C. ile sorgulayabilmek için PTT müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetleri çağrı merkezinden hesabınıza para yatıp yatmadığını kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *