Okuyucular soruyor: Yapı Müteahhidi Yetki Belgesi Numarası Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yapı müteahhidi Yetki belgesi Numarası nereden alınır?

Yapı müteahhitliği yetki belgesi numarası alınabilmesi için izlenmesi gereken prosedürler şöyle:İlk etapta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüklerine başvuru yapılması gerekmektedir. Kuruma, belgeyi istediğinize dair bir dilekçe yazmalı ve yapı müteahhidi yetki belgesi başvuru formunu doldurmalısınız.

Müteahhitlik Yetki belgesi için nereye başvurulur?

Müteahhitlik yetki belgesi alabilmek için öncelikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvuru yapılması gerekir. Müteahhitlik belgesine sahip olmayı istediğinizi belirten bir dilekçe yazarak başvurunu formunu doldurmalısınız.

Müteahhitlik belgesi kaç m2 için geçerlidir?

F Sınıfı Müteahhitlik Belgesi için aranacak kriter tek seferde 3 milyon liralık iş ve tek seferde 2 bin 500 metrekare tamamlamış olması. F sınıfı firma tek ruhsatta 5 bin metrekare yapabilecek. G Sınıfı Müteahhitlik Belgesi için firma tek sözleşmede 1.5 milyonluk iş yapmalı ve 1500 metrekare tamamlamalı.

Inşaat yapmak için müteahhitlik belgesi şart mı?

16/12/2010 tarih ve 27787 Saylı Resmi Gazete de yayımlanan Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları ile Şantiye Şefleri ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmelik gereğince müteahhitlerin yetki belgesi alması gerekiyor. Buna göre, müteahhitlik belgesi olmadan inşaat yapılamıyor.

Müteahhitlik numarası nasıl öğrenilir?

Müteahhitlik Numarası www.csb.gov.tr internet sitesinden öğreniliyor. başlığı altında müteahhit sorgulama işlemi yapılması gerekmektedir. Şahıs Firmaları hem TC No ile hem de Vergi numaraları ile, Şirketler ise Vergi Numarası ile sorgulama yaptığında Müteahhitlik Numarasına ulaşılacaktır.

You might be interested:  Soru: Yapı Kredi Bes Iptali Nasıl Yapılır?

H Grubu müteahhit kaç m2 2020?

H sınıfı müteahhitlerde iş deneyimi aranmayacak ancak bu firma en fazla tek ruhsatta 1000 metrekare inşaat yapabilecek. Geçici sınıfta ön şart aranmıyor. 500 metrekare ve en çok 2 katlı olacak şekilde kendi evini yapmak isteyenlere 1 defaya mahsus bu hak veriliyor.

Müteahhitlik sınıf belgesi nasıl alınır?

Müteahhitlik yetki belgesi almak isteyen kişiler kendilerinin bulundukları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüklerine başvuruda bulunabilir. Bu başvuru sırasında kişinin müteahhitlik başvurusu adı altında bir başvuru formu doldurması gerekir. Bu başvuru formu dilekçe olarak doldurulup belge talebinde bulunulur.

Müteahhitlik karnesi nasıl alınır?

Peki, müteahhitlik belgesi nasıl alınır? Müteahhitlik belgesi alabilmek için öncelikle bulunan ilin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne müteahhitlik belgesine sahip olmayı dilediğinizi belirten bir dilekçe yazarak evraklarınızla ile birlikte başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Yeni müteahhit kaç metrekare inşaat yapılabilir?

A sınıfı müteahhit tüm büyüklüklerdeki işi yaparken, H sınıfı yani ilk defa inşaat yapacak firma tek ruhsatta en fazla 1000 metrekare yapabilecek. Firmaların son 3 yıllık bilançoları da incelenecek.

H grubu müteahhitlik belgesi ne kadar?

H grubu yetki belgesi grup tayin / itiraz / yenileme / aktivasyon ücreti 275,00 TL(döner sermaye kodu 790), Başvurunun komisyon tarafından uygun görülmesi halinde H grubu yetki belgesi kayıt ücreti 1.100 TL (döner sermaye kodu 798), olmak üzere toplam tutar 3.875,00 TL’dir.

H belgesi kentsel dönüşüm yapabilir mi?

böylelikle artık h sınıfı müteahhitlik yetki belgesine sahip firmalar da kentsel dönüşüm kapsamında inşaat yapabilecek ve bundan sonraki süreçte herkes yetki belgesi sınıfına göre boş arsada yapılacak inşaatın aynısını kentsel dönüşüm kapsamındaki inşaat yerlerinde de yapabilecekler.

Müteahhitlik belgesi için kimler başvurabilir?

Müteahhitlik yetki belgesi, inşaat ve tesisat işlerinde çalışan ustalara Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve MYK tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarca veriliyor.

You might be interested:  Soru: Türkçe Yapı Ve Köken Bakımından Hangi Dil Grubuna Girer?

Müteahhitlik belgesi almak için kaç gün sürer?

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne eksiksiz belgeler ile başvurduğunuzda 15 gün sonra yetki belgeniz çıkar.

Müteahhitlik belgesi almak için ne gerekiyor?

– (Kendi arsası üzerine yapı yapacak olan gerçek ve tüzel kişiler için)

  • Başvuru dilekçesi.
  • Yetki Belgesi Başvuru Formu (EK-1).
  • Geçici Müteahhitliğe İlişkin Bilgilendirme Formu.
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi.
  • Tapu Fotokopisi (Müşterek tapularda ortaklardan noter onaylı muvafakatnamesi)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *