Sık sorulan: Hgs Nasıl Yüklenir Yapı Kredi?

Internetten HGS nasıl yüklenir?

HGS Müşteri Hizmetleri Sayfasına erişmek için https://hgsmusteri.ptt.gov.tr linkine tıklayınız. PTT İşyerlerinden Etiket ve Kart tipi HGS ürünler için Nakit olarak veya Posta Çeki Hesabı üzerinden satış ve bakiye yükleme işlemi yapılmaktadır.

HGS Yükleme Nasıl Yapılır?

Banka yardımıyla HGS yükleme ya da ödeme yapmak için ise HGS ‘nin alındığı banka ile işlem yapılmalısınız. Bu işlem için HGS alınan banka şubesine giderek HGS ödeme ya da yükleme işlemi yapabilirsiniz. Veya HGS alınan bankanın internet şubesine giriş yaparak HGS ödeme ya da yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

HGS otomatik yükleme limiti nedir?

HGS ‘de yükleme – otomatik yükleme alt limit tutarlar Sınıf HGS ‘de ürün üzerindeki bakiye minimum 50 TL olmalıdır. 50 TL altına indiğinde, ürüne minimum 40 TL’lik otomatik yükleme yapılabilmektedir.

Talimat alt limiti nedir?

Otomatik yükleme alt limiti ve hali hazırda 100 TL olan standart otomatik yükleme tutarlarını geçişlerde limit problemi olmayacak şekilde (kullanım sıklığına göre değişkenlik gösterebilir) arttırmanızı öneriyoruz. Müşterilerimizin önemli kısmı alt limiti 50 TL, yükleme tutarını 150 TL olarak belirlemektedir.

HGS bakiye yükleme hangi bankalarda var?

Ülkemizde HGS ve OGS alabileceğiniz bankaların listesi şu şekilde; ZİRAAT BANKASI. VAKIFBANK. TÜRKİYE İŞ BANKASI.

You might be interested:  Yapı Kredi Nasıl Hesap Açılır?

Ziraat HGS nasıl yüklenir?

Ziraat Bankası Kredi Kartınıza, Kredili Mevduat Hesabınıza ya da Vadesiz Mevduat Hesabınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile belirli bir limitin altına düştüğünde HGS etiket bakiyenize otomatik olarak yükleme gerçekleştirilecektir.

HGS borç ödemesi nasıl yapılır?

Geçiş İhlali Ödemeleri Nereye Yapılır? HGS ihlalli geçiş ödemelerini hesabına bakiye yükleyerek yapabilirsiniz: PTT HGS Bakiye Yükleme Sayfası anlaşmalı bankaların internet şubelerinden.

HGS işlemleri ürün numarası nedir?

HGS etiketi üzerindeki 10 haneli numara önemlidir. Çünkü HGS cihazı bu numarayı okuyarak geçişe izin verir.Okuyamadığı zaman kaçak geçiş yapılmış sayılır. Bu sebepten on haneli numaranın yıpranmamasına ve cihazın okuyabileceği bir şekilde yerleştirilmesine dikkat edilmelidir.

Araç satılınca HGS ne olacak?

Sattığınız araç üzerindeki HGS kartındaki bakiyeyi yeni bir karta aktarabilirsiniz. Aktarmak istediğiniz aracın plakasını da görevliye verip aynı formda transfer işlemi olduğunu bildirdiğiniz takdirde bir hafta içinde transfer gerçekleşecektir.

HGS otomatik yükleme nedir?

HGS bakiyeniz belirlemiş olduğunuz bakiyenin altına düştüğünde, seçtiğiniz otomatik yükleme tutarı kadar bakiye HGS ‘nize yüklenir. Böylece HGS bakiyenizi kontrol etmeden rahatça seyahat edebilirsiniz.

HGS etiketini cama yapıştırmaya gerek var mı?

Geçiş ücreti, gişelerde yer alan kameralarla belirlenen aracınızın plakasına bağlı HGS hesabından aynı gün içerisinde cezasız olarak tahsil edilecektir. Buradan etiket yapıştırmaya gerek olmadığı sonucu çıkarılabilmektedir.

HGS de en az kaç lira olmalı?

HGS etiketlerine birinci sınıf araçlarda (motosiklet, otomobil gibi) en az 60 lira, ikinci sınıf araçlarda (minibüs, otobüs gibi) en az 75 lira yüklenecek.

Ödeme ile gri listeye girdi ne demek?

Kartınızın içerisinde yer alan bakiyenin sınır durumda kalması durumunda gri liste olarak gözükürken, 30 TL altına düşmesi veya eksi durumda olması durumunda ise hgs bilgilerinizde kara liste ‘de olduğunuzu göreceksiniz.

You might be interested:  Soru: Yapı Denetim Firmaları Ne Kadar Kazanır?

Yapı Kredi HGS etiketi nereden alınır?

Ayrıca Mobil Bankacılık ve Yapı Kredi İnternet Şubesi’nde Başvurular – HGS Başvuruları adımından, Müşteri İletişim Merkezi’nden 6-5 tuşlaması ile ya da cep telefonunuzdan HGS yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı 4454’e SMS göndererek Yapı Kredi HGS başvurusunda bulunabilir, HGS etiketinizin adresinize ücretsiz

HGS nasıl bir sistem?

Hızlı Geçiş Sistemi HGS, ücretli köprü ve otoyollarda gişede durmadan hızlı ödeme ve geçiş sağlayan bir sistemdir. Türkiye’de 2012 yılında kullanılmaya başlanan HGS ile köprü ve otoyol gişelerinde ödeme RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) teknolojisi ile yapılır. Etiket ve kart olmak üzere iki adet HGS çeşidi vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *