Sık sorulan: Paralel Yapı Nereye Şikayet Edilir?

Inşaat ile ilgili şikayetler nereye yapılır?

Eğer müteahhit söz konusu işleri yapmıyor, geciktiriyor veya yanlış yapıyor ise, maliye bakanlıkları ve belediyedeki beyaz masalara şikayet edilebilir. Şikayet edeceğiniz makam, söz konusu olabilecek şikayet durumuna göre farklılık gösterebilir.

Kaçak yapı nereye şikayet edilir?

Kaçak inşaat ve kaçak kat şikayeti için bağlı olunan belediyenin Yapı Kontrol Müdürlüğü Yıkım Şefliğine başvuru yapılması gerekiyor. Söz konusu başvuru bir dilekçe ile yapılabiliyor.

Kaçak yapı ihbarı nasıl yapılır?

KAÇAK YAPI İHBAR NUMARALARI Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum paylaşımlarında ayrıca vatandaşların kaçak yapıları ihbar edebilecekleri numalara ilişkin de bilgi vererek çevre ihbar hattı numarasının 0532 01 01 181 ve çağrı merkezi numarasının da ALO 181 olduğunu hatırlattı.

Şikayet etmek için nereye başvurulur?

Nasıl şikâyette bulunabilirim? Şikayet, Cumhuriyet Savcılığı’na veya kolluk makamlarına (polis, jandarma) giderek maruz kaldığınız suçu ve biliyorsanız faillerinin cezalandırılmaları talebinizi bildirmeniz demektir. Olayları kısaca anlatan bir dilekçe götürmenizde yarar vardır, ancak zorunlu değildir.

Apartman ile ilgili şikayetler nereye yapılır?

Cevap: Apartmanınızın bulunduğu belediyeye gidip şikayet dilekçesi vermelisiniz. Ayrıca belediye makamının bir üst makamı olan Kaymakamlık’a da ilgili konu için dilekçe verebilirsiniz. Komşuluk haklarınızın zedelenmesinden bahisle de Savcılığa şikayet etme hakkınız vardır.

You might be interested:  Soru: Atomik Yapı Ne Demek?

Belediye ile ilgili şikayetler nereye yapılır?

Belediye Şikayet Birimleri / İletişim Numaraları İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı İletişim Adresleri Tel: 0312 418 14 83 Mail: [email protected] Adres İnönü Bulvarı No: 4 Bakanlıklar/ANKARA Bunun haricinde Belediyeleri şikayet edebileceğiniz merci olrak il valilikleri bulunmaktadır.

Kaçak inşaat para cezası ne kadar?

Kaçak inşaat cezası nedir?: Kaçak veya ruhsata aykırı yapıları yıktırmayanlara emlak vergisine esas bina değeri ile belirlenen rayiç değer ortalamasının yüzde 5’i ile 10’u arasında cezai işlem uygulanacak

Ruhsatsız bina nereye şikayet edilir?

Kaçak inşaat nereye şikayet edilir?: Kaçak inşaatın önlenmesi ve yapı denetim sisteminin etkin uygulanabilmesi için, ruhsatsız olarak bir yapıya başlanıyorsa, yapının dahil olduğu ilçe belediyesinin ilgili birimlerine bildirilebiliyor

Kaçak kat cezası ne kadar?

Kaçak Kat Çıkmanın Cezası Nedir? Ruhsat alınmadan ve projeye uygun olmayan şekilde çıkılan kaçak kat veya katlar, binlerce TL tutarında ceza almanıza neden olabilir. Ruhsat alınmadan yapılan kaçak katın fenni mesullerine en az 500 Türk Lirası tutarında ceza kesilecektir.

Bina çatlakları nereye bildirilir?

Hasarlı bina tespiti ihbar hattı ve konu ile ilgili ayrıntılı bilgi, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Tapu Kadastro çağrı merkezi ALO 181 numaralı hattı arayarak öğrenebilirsiniz.

Kaçak yapı cezası nedir?

İlk olarak 42. maddenin 5. fıkrasına göre, Kanun’un 27. maddesine göre belirlenmiş köy yerleşik alanı ve civarı sınırları içinde köyün nüfusuna kayıtlı olan ve köyde sürekli oturanlar tarafından, projeleri fen, sanat ve sağlık şartlarına uygun olmasına rağmen valilik onayı alınmadan ve muhtarlığa bildirim yapılmadan

Alo 181 hattı nedir?

Çevre sorunları, hava, su ve toprak kirliliği, radyoaktif kirlilik, çevresel etki değerlendirme ve tabiat varlıklarıyla ilgili merak edilenler, Alo 181 hattından 24 saat kesintisiz öğrenilebilmektedir.

You might be interested:  Yapı Kredi Qr Kod Nasıl Alınır?

Hakkımızda şikayet olup olmadığını nasıl anlarız?

Hakkında şikayet olup olmadığını adliyeye gidip savcılık ön büro bölümünden sorgulatabilirsiniz.

Internet şikayetleri Hangi Bakanlığa yapılır?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu.

Bımere şikayet nasıl yapılır?

Yapılan şikayetler detaylı olarak inceleme altına alınarak yetkililer tarafından değerlendirmeye alınır. ALO 150 hattı, Bimer şikayetlerinin yapılabileceği bir hattır. Şikayetler ve suç duyurları ALO 15 hattı üzerinden yapılabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *