Sık sorulan: Yapı Kredi Ne Zaman Satıldı?

Yapı Kredi kim satın aldı?

Yapı Kredi, sürdürülebilir ve kârlı büyümeyi destekleyen güçlü bir ortaklık yapısına sahiptir. Banka’nın %9,02 oranındaki hissesi Koç Holding A.Ş.’ye ait olup, %40,95 oranındaki hissesi, hisselerinin %100’ü Koç Grubu’na ait olan Koç Finansal Hizmetler’e (KFS) aittir.

Yapı ve Kredi Bankası ne zaman kuruldu?

Reuters’ın üç ayrı kaynaktan teyit ederek yaptığı habere göre Yapı Kredi ‘nin İtalya merkezli ortağı Unicredit hisselerini satma ve Türkiye’den çıkma kararı aldı. Banka’nın halka açık olan hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görüyor. Son piyasa değeri ise 20.2 milyar TL yani 3.5 milyar dolar seviyelerinde.

Yapı Kredi ne kadara satıldı?

Yapı Kredi Bankası’nın hisselerinin yüzde 57.4’ünün Koç ve İtalyan Unicredito ortaklığına satışı konusunda sözleşme imzalandı. Koç-Unıcredito ortaklığı, satın alacağı YKB hisseleri için 1 milyar 160 milyon euro ödeyecek. Türkiye’nin en büyük beşinci bankası olan Yapı Kredi, Koç ve İtalyan Unicredito’ya satıldı.

Yapı Kredi hangi bankayla ortak?

HSBC banka kartı müşterileri QNB Finansbank ATM’sinden, Türkiye Finans müşterileri de Türkiye’nin her yerinde Yapı Kredi ve PTT ATM’lerinden hiç bir komisyon ödemeden parasına kavuşabiliyor.

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü kim?

Kalan %30,03 oranındaki pay ise halka açıktır. Banka’nın halka açık olan hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Banka, Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayan 835 şube ve yaklaşık 16 bin çalışanı ile müşterilerine hizmet vermektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Yapı Denetim Ruhsatı Nasıl Alınır?

Yapı Kredi Bankası Kimin 2021?

Yapı Kredi, sürdürülebilir ve kârlı büyümeyi destekleyen güçlü bir ortaklık yapısına sahiptir. Banka ‘nın %9,02 oranındaki hissesi Koç Holding A.Ş.’ye ait olup, %40,95 oranındaki hissesi, hisselerinin %100’ü Koç Grubu’na ait olan Koç Finansal Hizmetler’e (KFS) aittir.

Unicredit sahibi kim?

UNICREDIT nedir? Kökleri 1473 yılına dayanan UniCredit Grubu, Avrupa bankacılık sisteminde önemli bir yere sahip İtalya merkezli finansal kurum. Grup, 14 ülkede güçlü konuma sahip olan bankaları ve 18 ülkede yer alan hizmet ağı aracılığıyla faaliyet gösteriyor. Bir başka isimle UniCredito olarak da anılır.

Yapı Kredi Yönetim Kurulu Başkanı kim?

Koç, Nisan 2016 tarihinden bu yana Yapı Kredi ve Koç Finansal Hizmetler’de Yönetim Kurulu Başkanı ‘dır. Levent Çakıroğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış, University of Illinois’den yüksek lisans derecesini almıştır.

Iş bankasının değeri ne kadar?

İş Bankası ‘nın 2021 Haziran sonu itibarıyla piyasa değeri 24.210.141.000 TL’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *