Sık sorulan: Yeşil Yapı Sahibi Kim?

Yeşil yapı ne yapar?

Şirket öncelikli olarak endüstriyel tesisler, villalar, ticari iş merkezleri, hastaneler, konutlar, eğitim binaları, oteller, restorasyon ve renovasyon, alışveriş merkezleri, kültür merkezleri ve diğer alt yapı projeleri ile uğraşmaktadır.

Yeşil Yapı ne zaman kuruldu?

Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. ( YYAPI )

Yeşil yapı ne demek?

Yeşil Bina, yapının arazi seçim sürecinden başlayarak yaşam döngüsü çerçevesinde değerlendirilip tasarlandığı, bulunduğu tabiata özgü koşullara uygun, enerji ihtiyacında tasarruflu ve yenilenebilir kaynaklara yönelmiş, çevresel etkileri düşük malzemelerin seçildiği, su verimliliği sağlayan çevreci, ekonomik ve sağlıklı

Yeşil Yapı satılıyor mu?

Yeşil Yapı İnnovia 2 ve 3’teki 10 bağımsız bölümü 20.6 milyon TL’ye Yeşil GYO’ya sattı!

Yeşil bina nedir özellikleri?

Yeşil bina özellikleri çok fazladır, ancak şu şekilde basitçe sıralayabiliriz: Bina duvarlarında ve yüzeylerinde sızdırmazlık ve buhar bariyeri. Gün ışığı kontrollü aydınlatma sistemleri. Su verimli bağlantı elemanları

Yeşil bina kavramının kullanıldığı yapı çeşitleri nelerdir?

Belirli standartlara uyarak tasarlandığı ve yapıldığı için yaşayanlara ve çevreye standart binaların verdiği zarardan daha az zarar veren tasarım ve inşaat pratiğine yeşil bina denilmektedir.  Çatı, duvar, pencere yalıtımını en üst düzeye çıkaran binalara yeşil binalar diyebiliriz.

Çevre dostu olan yeşil binalar nedir?

Yeşil binalar, doğal kaynakların en verimli şekilde kullanılması için projelendirilmiş, çevre dostu binalardır. Yapı sektörü, sertifikasyon sistemleri ile doğaya uyumlu, enerjiyi etkin kullanabilen, içerisinde yaşayan ve çalışan insanların sağlığını korumayı hedefleyen yeşil bina projeleri geliştirmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *