Soru: Kompakt Yapı Ne Demek?

Kompakt ne demek türkçe sözlük?

1)(Sıfat)Yoğun, sıkı, özlü, öz, kısa ve etkili, 2)(Fiil)Sıkıştırmak, sıkılaştırmak, yoğunlaştırmak.

Kompacte ne demek?

kompakt ne demek? Sıkı, katı, yoğun.

Kompakt yükleme nedir lojistik?

Kompakt yükleme ise taşıma kabının tümünü doldurabilecek miktarda paketli veya paletli yüklerin kara yolu aracına istiflenmesi şeklinde gerçekleştiren yükleme şeklidir.

Kompakt yaşam ne demek?

Kompakt Yaşam yaklaşımı, özellikle New York, Hong Kong, Şangay, Tokyo, Londra ve Berlin gibi şehirlerde popülerlik kazanmıştır. Bir mikro daire, oturma odası, yatak odası ve yemek alanının bir mutfak ve banyo ile bir araya geldiği tek odadan oluşan bir yaşam alanı olarak tanımlanabilir.

Kompakt takım ne demek?

Kompakt futbol takımın toplu halde hücum ve savunma yapmasına verilen isimdir. Bunu derken tüm takımın yaldır yaldır düzensiz ve sıfır taktikle hücum yapması değildir. Takımdaki tüm futbolcuların pozisyonları ve görevleri bellidir. Herkes kendi görevini kusursuz bir şekilde yerine getirmekle mükelleftir.

Kompakt bölge ne demek?

Kompakt küme; Matematik alanında kullanılan bir sözcüktür. Matematik’te terim anlamı: Bir topolojik uzayın, alt uzay olarak kompakt uzay olan bir alt kümesi, tıkız küme.

Kompakt daire ne demek?

Firmanın amacı tamamen kompakt yapıda tasarlanmış bir ev ile küçük bir alanda herkesin rahatlıkla yaşayabileceği bir mekan sunmaktır. Otopark dahil kentsel yaşamda ihtiyaç duyacağımız alanlar da ihmal edilmeyerek gerçekçi ve fonksiyonel bir ev ortaya çıkarılmıştır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Yapı Kayıt Belgesi Olmazsa Ne Olur?

Kompakt bina ne demek?

Kompakt Bina: Binanın şeklinin ve ebatının mümkün mertebe kompakt olması sağlanmalıdır. Dar ve uzun bir bina veya alçak ve geniş alana yayılmış bir bina kübik formdaki bir binaya göre çok daha fazla (ısı kaybı gerçekleşecek) dış yüzeye sahiptir. Sıra evler veya büyük bloklar bu anlamda avantajlıdır.

Inşaatta kazı nedir?

Toprak kazma ve alma işlemlerine kazı veya yarma, çukur yerlere doldurma işlemine imla veya dolma denir. Zemin yüzeyi altında kalacak yapı elemanlarını inşa edebilmek için yapılan kazılardır.

COO nedir lojistik?

COO, özellikle çok sahipli şirketlerin içerisinde yer alan, şirketin günlük çalışmalarını takip eden ve şirket içerisindeki çalışmaların büyük bir bölümünden sorumlu olan kişidir. COO şirket içerisindeki çalışmaları takip edip, bu çalışmaların tümünün raporlarını en üst ve yetkili makama sunar.

Rijid yükleme nedir?

Rijid yükleme; bir ya da daha fazla paket ya da paletli yükün aracın veya taşıma kabının tamamını kaplamayacak biçimde yüklenmesi durumudur.

Kompakt araç ne demek?

Alt orta sınıf, compact car, Avrupa’da C segmenti, Small family car ya da medium car olarak da bilinen otomobiller uzunlukları yaklaşık 4100-4600 mm arasında olan, yeterli bir donanım ve performans sunan otomobilleridir.

Kompakt ne demek TDK?

Türk dil kurumunun kompakt kelimesi için kullandığı tanım sıkı ve yoğundur. Sıkı ve yoğun kelimelerinin yerine kompakt kelimesi kullanılabilir. Bu da Fransızca bir kelimenin Türkçe kökenli bir kelime yerine kullanılması ile gerçekleşir.

Kompakt disk ne işe yarar?

Kompakt disk Seslerin kaydedilip, tekrar dinlenmesini mümkün kılan sayısal kayıt ve okuma yapan disk. Ayrıca bu plaklarda ses titreşimleri mekanik titreşime çevrilerek plak üzerine kayıt edilmekte ve tekrar okunurken, mekanik titreşim sese çevrilmektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Yapı Kayıt Belgesini Nasıl Indirebilirim?

Kompak kumaş ne demek?

Kompakt iplikçilikte, ipliği oluşturan liflerin büyük bir çoğunluğu iplik yapısı içerisine daha iyi katıldığından, konvansiyonel ring ipliği ile karşılaştırıldığında daha az tüylü, daha düzgün yüzeyli, daha mukavemetli, uzama oranı daha yüksek ve daha sıkı iplik yapısı ortaya çıkmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *