Soru: Yapı Kredi Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Yapı Kredi yıllık kart ücreti iadesi nasıl yapılır?

Yapı Kredi yıllık kart ücreti iptali için bankaya talep bildirdiğiniz zaman sizlerden konuya ilişkin bir dilekçe yazmanız istenir. Bu dilekçede kart iptaline ilişkin durum yer alacaktır. Dilekçeyi şubeye verdikten sonra 2-3 iş günü içerisinde değerlendirme sonucu gelecektir.

Kredi kartı aidatı nı nasıl gerı alınır?

Kredi Kartlarından Kesilen Aidatlar Geri Alınması Mümkündür

  1. Bankaya başvuru yaparak basit bir itiraz dilekçesi ile geri alma.
  2. Tüketici hakem heyetine hesap ekstranız ile başvuru yaparak geri iade alma.
  3. Son olarak ise e-Devlet üzerinden mail sistemi ile geri alınmasıdır.

Kredi kartı yıllık kart ücreti yasal mı?

Madde aynen şöyle: ” Kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır.” Bu yasa maddesinden yola çıkarak bankanızdan ücretsiz bir kart isteyebilir ve geçmiş dönemde ödediğiniz aidatları geri isteyebilirsiniz.

Kredi kartı aidatı nasıl iptal edilir?

Bankanıza e-mail veya dilekçe ile başvurup size bir kredi ücretsiz kart sunmasını ve şimdiye kadarki aidat ücretlerinin iadesini isteyebilirsiniz. Eğer kabul edilmez ise Tüketici Hakem Heyeti’ne ve son olarak Türkiye Bankalar Birliği hakem heyetine başvurabilirsiniz.

You might be interested:  Yapı Kredi 11 Red Ne Demek?

444 0 444 kime ait?

Yapı Kredi, hızlı ve güvenli bankacılık hizmetini 24 saat hizmet verdiği müşteri iletişim merkezi üzerinden yürütmektedir. Türkiye’nin her yerinden 444 0 444 / 0 850 222 0 444 numaraları arayarak uzman ekip tarafından destek almak olanaklıdır.

Yapı Kredi üyelik ücreti nedir?

World Business kart yıllık üyelik ücreti nedir? World Business kart yıllık üyelik ücreti 185 TL olup, ilk altı ay ücret alınmamaktadır.

Kredi kartı aidatı almak yasal mı?

Ekim 2014’ten önce kart aidatları tüketici hakem heyetleri yoluyla geri alınabiliyordu. Ancak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 2014’te aldığı kararla kredi kartı aidatlarını yasal bir zemine kavuşturdu. Banka aidatsız kart vermezse, normal kredi kartından aidat ücreti talep edemez.

Kredi kartı aidatı nereye şikayet edilir?

Bankalardan olumsuz yanıt olan pek çok kişi de CİMER’e ve tüketici hakem heyetine başvuru yapıyor. kredi kartı sahibi vatandaşlardan tahsil edilmeye çalışılan ücretlere yönelik şikayet sayısı 100 bini aşmış durumda.

Hangi bankanın kredi kartı aidatı yok?

Garanti Bankası Flexi Card. Akbank Axess Free. İş Bankası Maximum Aidatsız Kart. Enpara.com Kredi Kartı

Kredi kartı yıllık ücreti nedir?

Kredi kartı aidatı, kartın talebi ile başlayıp kullanım süresi boyunca devam eden ve banka tarafından karşılanan çeşitli operasyonel maliyetlerin müşteriye yansıtıldığı bir üyelik bedelidir.

Iş bankası kart aidatı var mı?

Yıllık kart ücreti ödemezsiniz. Maximum üye işyerlerinde yapacağınız alışverişlerde üye işyerleri tarafından sunulan MaxiPuan ve taksit ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Bankamatik Kartı özelliği sayesinde kartınıza bağlı vadesiz hesaplarınıza ulaşabilir ve bireysel bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank kart aidatı nasıl iptal edilir?

Birinci yol olarak Vakıfbank ‘ın resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra iletişim formu kısmından kredi kartı aidatını geri ödenmesi konusunda müşteri temsilcisine mesaj gönderebilir ve bu konuda talep oluşturabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *